GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-06-2020 02:18   Güncelleme : 04-06-2020 02:18

Başkan Kaya'dan Provokatörlere Sert Tepki

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada, polis görevini yapmıyor tarzında hashtag ile provokasyon amaçlı yapılan paylaşımlara, en sert tepki Erzurum Kızılelma Gençliği Harekatı Başkanı Saim Kaya'dan geldi.

Başkan Kaya'dan Provokatörlere Sert Tepki

Başkan Kaya yayınladığı mesajda; "Pandemi sürecini bahane ederek sosyal medya üzerinden yaptıklarıyla, buldukları her fırsatı provokasyon malzemesi haline getiren bazı vatan hainleri, şerefli Türk Polisine ve emniyet teşkilatımıza kara çalma peşindeler. Bizler ve tüm Türkiye biliyor ki; bütün kolluk kuvvetlerimizde olduğu gibi, emniyet teşkilatında özellikle gece gündüz demeden, gerektiğinde kendi canları pahasına bu milletin hizmeti için emek veren şerefli Emniyet mensupları, yüce Türk Milletinin emrinde ve görevlerinin başındadır.

Bazı şer odakları her fırsatta Emniyet teşkilatımıza, ordumuza ve devletimize karşı kirli ellerin aracılığıyla saldırmaktadır. Bizler de herşeyden önce bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve nacizane bir sivil toplum kuruluşu olarak, bu hakareti Şanlı Türk Polisine reva görenleri en ağır dille kınıyoruz. 

Türk Polisinin, Ordumuzun ve devletimizin her daim yanında olacağımızı beyan ediyoruz. Çok açık ve net ifade etmek istiyorum. Her kim ki; devletimize, ordumuza, emniyet teşkilatımıza ve milletimize karşı provokatif oluşumlar içerisindeyseler, onlar vatan hainleridir!" dedi.

Türkiye Cumhuriyeti Polis teşkilatı, ordusu ve kolluk kuvvetlerinin her türlü övgüye layık olduğunu belirten Kaya, " Polisimizin özellikle moral ve motivasyona ihtiyacı olduğu bu günlerde, böyle bir provokasyonun vuku bulması, zannımca bir anlam taşımakta. Bazı şer odakları yine kirli planlar peşinde olabilirler. Fakat; her ne hesap içerisinde olurlarsa olsunlar, unutmasınlar ki, hesap görenlerin en yücesi Allah (C.C)'tır." dedi. 

Toplumun bu şekilde provokasyon içeriklerine aldanmamasını istediğini belirten Başkan Saim Kaya; "Milletimiz artık neyin ne olduğunun farkında, elhamdulillah... Buradan tüm şerefli Emniyet teşkilatına, şanlı Türk ordusuna ve tüm kolluk kuvvetlerinde görev alan bu vatanın yürekli evlatlarına sesleniyorum. Siz tasalanmayın. Üzülmeyin. Sizi seven on milyonlarca vatandaşımız var. Sizi destekleyen, ardınızda duracak kardeşleriniz var. Bizler sizlerleyiz inşallah" dedi.