GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-06-2020 04:05   Güncelleme : 04-06-2020 04:05

Tüm Güven-Sen, Erzurum merkezli olması hasebiyle dikkatleri üzerine çekiyor.

Tüm Güven-Sen, Erzurum merkezli bir sivil toplum kuruluşu olması hasebiyle, ayrıca başarılı çalışmalarıyla tüm dikkatleri üzerine çekiyor.

Tüm Güven-Sen, Erzurum merkezli olması hasebiyle dikkatleri üzerine çekiyor.

Geçtiğimiz yıl Mart ayında 1. Olağan kongresini yaparak hizmet hayatına başlayan Tüm Güven-Sen ( Tüm Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası ) Tüm İş Konfederasyonuna yeni bir soluk kazandırmış olmakla beraber, Erzurum merkezli bir sivil toplum kuruluşu olması hasebi ve çalışmalarıyla tüm dikkatleri üzerine çekiyor.

 

Kurulduğu sene bin 200 üyesi olan ve her geçen gün üye potansiyelini güçlendiren Tüm Güven-Sen, yaptıkları başarılı çalışmalarla güven vermeye devam ediyor.

 

Tüm Güven-Sen başkanı Hakan Budak, güvenlik kanunlarının yeniden ele alınıp bazı sorunlarının düzeltilmesi gerektiğini, çalışma saatleri ile ilgili sorunların olduğunu ve ilk önce bunların çözüme kavuşmaları için üstlerine düşen görevleri yapacaklarını belirtmişti. Bu konu başlıklarında çalışmalarını titizlikle yürüttüklerini belirten Budak; “ Günümüzde Erzurum ve Isparta gibi Türkiye’nin çeşitli illerinde, güvenliklerin  31 günlük çalışmalarına 30 gün üzerinden hesaplanarak ödenmesinde devreye girdik. Ve 31 günlüklerini geriye dönük aldık. Ayrıca güvenlik yaka kartı yenilemesi, 5 yılda bir oluyor. Biz buna karşı çıktık. Bununla ilgili de İçişleri Bakanlığı’na dilekçemizi sunduk. Neticede olumlu yanıt aldık. Onay geldiği anda bu çalışmalarımızın karşılığını alacağız. Bununla birlikte ÖGG yenileme eğitimleri de onay geldikten sonra yapılmayacak” dedi.

 

Erzurum’da olduğu kadar, ülke genelinde de adından her geçen gün daha fazla bahsettiren ve gün geçtikçe büyüyerek güçlenen Tüm Güven-Sen’in, Türkiye’de alanında en etkili sivil toplum kuruluşlarından biri olma yolunda emin adımlarla yürüdüğü belirtiliyor.