Erzurum Haber, Güncel Erzurum Haberler,  guncel25.com
HV
22 MAYIS Pazar 01:25
Advert

Yeniden Refah Partisi Erzurum İl Başkanlığı’ndan kan bağışı

Yeniden Refah Partisi tarafından Türkiye genelinde başlatılan kan bağışı kampanyası çerçevesinde Erzurum il teşkilatı topluca kan bağışında bulundu.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-06-2020 17:19   Güncelleme : 05-06-2020 17:19
Yeniden Refah Partisi Erzurum İl Başkanlığı’ndan kan bağışı

Yeniden Refah Partisi Erzurum İl Başkanı Nejdet Aydın ve yönetim kurulu üyeleri, Cumhuriyet Caddesi’ndeki Kızılay kan Merkezi’ne topluca giderek kan bağışında bulundu. İl Başkanı Aydın, korana salgını nedeniyle sağlık alanında yapılan ciddi çalışmalara rağmen kan bağışı konusunda büyük sıkıntılar yaşandığına dikkat çekerek, parti olarak bu sıkıntının asgarine indirilmesi için böyle bir kampanya düzenlediklerini söyledi.

Kan bağışı oranının düşmesi nedeniyle Kızılay’ın kan stoklarında azalma meydana geldiğini hatırlatan Aydın, “Kızılay bu durumu zaman zaman basın yoluyla duyurarak vatandaşlarımızdan kan bağışı yapmalarını istemişti. Bizde Yeniden Refah Partisi olarak Kızılay’ın yapmış olduğu bu çağrıya kayıtsız kalmayarak milletimizin ihtiyaç duyduğu her yerde olmayı ve milletimizin derdine çare üretmeyi kendine şiar edinmiş bir siyasi hareket olarak, bu konuda da üzerimize düşeni yapmak istedik. Hastanelerde ameliyat masasında kan bekleyen ve hastasına kan bulabilmek için adeta çırpınan insanımızın derdi bizim derdimizdir. Bu nedenle Yeniden Refah Partisi STK ve Halkla İlişkiler Başkanlığımızın organizasyonunda ve 81 İl teşkilatımızın katılımıyla bugün Türkiye genelinde Kan Bağışı Kampanyası gerçekleştiriyoruz. Başlatmış olduğumuz bu 'Kan Bağışı Kampanyası' ile bir yandan kan stoklarının artırılmasına katkı sağlamayı, bir yandan da kan bağışı konusunda toplumsal duyarlılığı arttırmayı ümit ediyoruz.”diye konuştu.

 

AdminAdmin

YORUMLAR