Erzurum Haber, Güncel Erzurum Haberler,  guncel25.com
HV
22 MAYIS Pazar 00:38
Advert

Vali Memiş: Ağır hasarlı 53 Konut Tespit Ettik

Erzurum Valisi Okay Memiş, Bingöl’ün Karlıova merkezli depremin 3’üncü gününde Çat ilçesindeki incelemelerine devam etti. İlçede 53 ağır hasarlı konut tespit ettiklerini aktaran Vali Memiş, bugüne kadar üç bin çadır kurduklarını da bildirdi.

YEREL
Giriş Tarihi : 17-06-2020 14:37   Güncelleme : 17-06-2020 14:37
Vali Memiş: Ağır hasarlı 53 Konut Tespit Ettik

Merkez üssü Bingöl'ün Karlıova ilçesindeki 5,7 büyüklüğündeki depremden etkilenen Erzurum'un Çat ilçesindeki köyleri ziyaret eden Vali Memiş kaymakamlık binasında gazetecilere yaptığı açıklamada Çat Kaymakamlığı koordinesinde AFAD, Jandarma, Emniyet, İlçe Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi ekipleriyle beraber üç bin çadır kurduklarını söyledi.

Başvuruda bulunan tüm vatandaşların çadır ihtiyacının giderildiğini dile getiren Memiş, aynı zamanda vatandaşlara gıda yardımı da yapıldığını belirtti.

 

HASAR TESPİT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından ilçede hasar tespit çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Memiş, şöyle konuştu:

“Ekiplerimiz, olayın yaşandığı günden itibaren hasar tespit çalışmalarını sürdürmektedir. Bugüne kadar yaptığımız çalışmalara göre az hasarlı 31, orta hasarlı 4, ağır hasarlı 53 konut tespit ettik. İnşallah hafta sonuna kadar bu işi bitireceğiz. Ağır hasarlı konutlarımızın devlet imkânı ile en kısa sürede yapılıp kış mevsimi başlamadan vatandaşlarımıza teslimini yapacağız. Tekrardan tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”

Vali Memiş’e Vali Yardımcısı Uğur Köroğlu, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ali Gemalmaz, Kaymakam Tevfik Kumbasar, İlçe Belediye Başkanı Melik Yaşar, AFAD İl Müdürü Selahattin Karslı, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Rahmi Şenocak eşlik etti.

AdminAdmin

YORUMLAR