GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-06-2020 12:29   Güncelleme : 24-06-2020 13:17

Serdar Hoca, Atatürk Üniversitesi için Pek ‘SEVİMLİ’ OLUR

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) 17 üniversiteye rektör adaylığı başvuruları, bugünden başlayarak 8 Temmuz'a kadar alınacak.

Serdar Hoca, Atatürk Üniversitesi için Pek ‘SEVİMLİ’ OLUR

 Aralarından Erzurum Atatürk Üniversitesi’nin de bulunduğu 17 üniversite için YÖK ilana çıktı. 8 Temmuz’a kadar yapılacak müracaatların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Atatürk Üniversitesi’nin yeni rektörü atanacak.


Öte yandan rektörlük için bir çok isim nabız yoklamaya başladı. 2019 Mahalli İdareler seçimlerinde Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı için MHP’den aday olan ancak daha sonra partisince adaylıktan çekilen Araştırma Hastanesi kalp cerrahlarından Prof. Dr. Serdar Sevimli’nin ismi de Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü için ön plana çıkıyor.


2016 yılında yapılan ve Bin 343 öğretim üyesinin oy kullandığı rektörlük seçimlerinde, 233 oyla ikinci sırada seçimi tamamlayan Prof.Dr. Serdar Sevimli, mevcut rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı’nın atanmasıyla rektörlüğü kıl payı kaçırmıştı. Erzurum’da hemen hemen herkesin tanıyıp sevdiği ünlü kalp cerrahı Sevimli, buna rağmen yaptığı açıklamalarla herhangi bir kırgınlığı olmadığını söylemiş ve görevinin başında olmaya devam edeceğini beyan etmişti. 


2019 Mahalli seçimlerde de Milliyetçi Hareket Partisi’’nden  Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterilen Sevimli, duruşunu bozmamış ve Cumhur ittifakının yanında olarak adaylıktan çekilmişti. 


Erzurum’da halkın kalbine dokunan adam olarak tanınan Sevimli hocanın, Rektörlük için en güçlü olan isim olduğu kulislerde şimdiden konuşuluyor. Seçime girmesi halinde Prof.Dr. Serdar Sevimli’nin, Atatürk Üniversitesi rektörlüğüne kesin gözle bakılıyor.