GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-07-2020 17:26   Güncelleme : 01-07-2020 17:26

Albayrak Ailesine Hakaret İçerikli Paylaşıma 11 Gözaltı

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak ile eşi Esra Albayrak’ı hedef alan paylaşım için 11 gözaltı var. Twitterdan yazılan mesaj sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Kapatırız' mesajı vermişti.

Albayrak Ailesine Hakaret İçerikli Paylaşıma 11 Gözaltı

Sosyal medyada yeni doğan çocuğunun üzerinden Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a ahlaksızca hakaretlerde bulundular. Sosyal medyada büyük tepki gören paylaşıma iktidar ve muhalefetten de peş peşe kınama açıklamaları gelirken flaş bir gelişme yaşandı.

Soruşturma başlatıldı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, sosyal medyada Bakan Albayrak ile eşi Esra Albayrak'ı hedef alan hakaret içerikli yorumlara ilişkin soruşturma başlatıldı.

Bakan Soylu, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, şunları kaydetti: "Aile, anne, eş, çocuk duygusundan yoksun şeytanlaşmışlar, sabaha kadar savcı ve polisler marifetiyle gözaltına alındı.

11 kişi gözaltına alındı

Yalanın, iftiranın, kişilik haklarına saldırının, itibar suikastlerinin alıp başını gittiği bu mecraların bir düzene sokulması şarttır. Bu millete, ülkeye bu tür mecralar yakışmıyor.

FETÖ'cü detayı

Sosyal medya hesaplarının bir bölümünün yurt dışından ve FETÖ'cü olması yine tespitimiz. Söz, çocuklara böyle kirli bir dünya bırakmayacağız."