YEREL
Giriş Tarihi : 01-07-2020 18:13   Güncelleme : 01-07-2020 18:13

Vali Memiş’den, Ünlü Kasap Nusret’e Rica

Erzurum Valisi Okay Memiş, Nusr-Et restoran zincirlerinin sahibi ünlü kasap Nusret Gökçe ile telefonda görüştü. Palandöken Kayak Merkezi’ne yılda 1 milyonun üzerinde turistin geldiğini aktaran Vali Memiş, ünlü kasaptan Nusr-Et restoranının 1 şubesini Erzurum’a açmasını istedi.

Vali Memiş’den, Ünlü Kasap Nusret’e Rica

Vali Memiş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla dünya çapınca bir üne kavuşan ünlü işletmeci Nusret Gökçe ile telefonda görüştü. Tuz dökme hareketi ile “Salt Bae” ismiyle anılan Gökçe’yi Erzurum’a davet eden Memiş, “Hemşerileriniz sizi ve Acun beyi çok seviyor. Sizleri burada görmek onları çok mutlu edecektir. “dedi.

Erzurum’da her alanda ciddi çalışmalar yaptıklarını anlatan Vali Memiş, yaz ve kış turizminde kentte büyük bir patlama yaşanacağına dikkat çekerek, dünyanın birçok ülkesinde et restoranları açan Nusret Gökçe’den Erzurum’a bir şube açmasını istedi. Ayrıca turizm kenti Erzurum’da marka bir et lokantasının şehre değer katacağını belirtti.

Vali Memiş, “Erzurum, özellikle kış turizminde Türkiye’nin gözbebeği olan bir merkezdir. Bunun yanında Mavi Beyazlı takımın bugünde Adana Demirspor ile maçı var. Erzurumspor’umuz inşallah Süper Lig’e yükselecek. Takım iyi gidiyor, sizlerin de bunda büyük katkısı var. Erzurumlular sizleri çok seviyor. Sizleri şehrimizde ağırlamak istiyoruz. Çok güzel işler yaptık. Eğer düşünürseniz açacağınız restoran için sizlere her türlü kolaylığı sağlayabiliriz.” ifadelerini kullandı.

Erzurum’a uzun zamandır gelmeyi düşündüğünü ifade eden ünlü kasap Gökçe, şehirde yapılan çalışmaları yakından takip ettiğini söyledi.

Acun Ilıcalı ile birlikte yakın zamanda kente geleceklerini belirten Gökçe, “Ben de sizleri sürekli takip ediyorum. Şehre yaptığınız katkıyı bir Erzurumlu olarak görüyor ve takdir ediyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde Acun Beyle birlikte gelmeyi düşünüyoruz.” diye konuştu.