GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-04-2020 23:37   Güncelleme : 04-04-2020 00:00

ETÜ ÖĞRENCİLERİ OTİZME FARKINDALIK YARATTI

Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) Öğrencileri, Dünya Otizm Farkındalık Günü çerçevesinde çektikleri video ve fotoğraflarla hem 2 Nisan Dünya Otizm Günü'ne dikkat çekti.

ETÜ ÖĞRENCİLERİ OTİZME FARKINDALIK YARATTI

Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) Öğrencileri, Dünya Otizm Farkındalık Günü çerçevesinde çektikleri video ve fotoğraflarla hem 2 Nisan Dünya Otizm Günü'ne hem de Sağlık Bakanlığınca yapılan ''Evde Kal'' çağrısına dikkat çekti.
Öğrenciler ''Farkında olalım, farkındalık yaratalım.Sen de #evdekal'arak 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü'nde #eleleverelimfarkedelim'' sloganıyla kısa videoların yanı sıra mavi temalı bir fotoğraf çekerek arkadaşlarını farkındalık oluşturmaya davet ettiler. 
Sosyal sorumluluk projeleri ile Erzurum’da sosyal bir çevre oluşturma amaçlarının olduğunu bildiren Öğrenciler,''Geziler; sporsal, kültürel ve sosyal etkinlikler yapmaktayız.Sosyal sorumluluk projeleri yaparak üniversitemiz ve halkımız arasındaki bağları güçlendirmeye çalışmaktayız.Bunların yanında günümüzde farkındalık oluşturulması gereken bir çok konuya değinmekte ve farkındalık oluşturmaktayız.
Bugünde hem 2 Nisan Otizm Günü'ne hem de Sağlık Bakanlığınca yapılan ''Evde Kal'' çağrısına dikkat çekmek için arkadaşlarımızla birlikte video ve mavi temalı fotoğraf çekerek farkındalık oluşturmak istedik.Çağrımıza çok sayıda öğrenci destek verdi'' diye konuştular.