YEREL
Giriş Tarihi : 09-07-2020 18:36   Güncelleme : 09-07-2020 18:36

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Ağını Büyütüyor

Büyükşehir Belediyesi, Erzurum’a kazandırdığı yeni ulaşım ağlarına bir yenisini daha ekliyor.

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Ağını Büyütüyor

Geçtiğimiz yıl hizmete açtıkları Barış Pınarı Köprüsü ile Şükrüpaşa’yı 50. Yıl Caddesi’ne bağladıklarını hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, söz konusu güzergâhı daha sonra Kongre Caddesi ile birleştirerek, kent içi trafiğini büyük ölçüde rahatlattıklarının belirtti. Başkan Sekmen, Barış Pınarı Köprüsü’nü çok daha fonksiyonel hale getirmek amacıyla yeni bir atılım içerisine girdiklerini, yeni bir bağlantı yolunu daha Erzurum’un hizmetine hazır hale getirdiklerini açıkladı.

Başkan Sekmen, yapımı süren çift şeritli bağlantı yolunu Barış Pınarı Köprüsü ile birleştirdiklerine dikkat çekerek, “Kadim memleketimize yeni kazandırdığımız bu yol, Kavakkapı, Şükrüpaşa, 50. Yıl Caddesi, Tren Garı, Gez Mahallesi ve Dadaşköy’ü birbirine bağlayacak. Böylece şehir merkezindeki trafik yükünü dağıtmış ve ulaşım ağlarımızı rahatlatmış olacağız” dedi. Barış Pınarı Köprüsü ile ilgili planlamayı yaparken, Erzurum’a çok yönlü ulaşım alternatifleri kazandırmayı amaçladıklarını ifade eden Sekmen, bu doğrultuda ihdas edilen yeni bağlantı yolunun artık hizmete hazır hale geldiğini bildirdi.

Öte yandan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Kavakkapı PTT Şubesi’ni de içine alan söz konusu güzergâhta yapılan çalışmalar hakkında teknik bilgiler de aktardı. Yeni ulaşım ağı için 2100 ton Plent Miks Temel (PMT) malzeme ve 1100 ton asfalt kullanıldığını açıklayan Başkan Sekmen açıklamasında, “Bu bağlantı yolumuz için 2300 metrekare de tretuvar çalışması yapıyoruz. Bölünmüş ve de çift şeritli halde planladığımız yeni bağlantı yolumuz, hem günümüz ve hem de yarınların ihtiyacını karşılama noktasında atılmış önemli bir adım olacak. Çünkü biz Erzurum’da günü kurtarmaya değil, şehrin yarınlarını inşa etmeye çalışıyoruz. Bu bağlamda yeni bağlantı yolumuzun Erzurum’a ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyoruz” şeklinde konuştu.