YEREL
Giriş Tarihi : 11-07-2020 18:02   Güncelleme : 11-07-2020 18:02

EkoAvrasya’dan Vali Memiş’e Ziyaret!

Merkezi Ankara’da bulunan EkoAvrasya Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eren’den Erzurum Valisi Oktay Memiş’e teşekkür ziyareti.

EkoAvrasya’dan Vali Memiş’e Ziyaret!

Erzurum Valisi Okay Memiş’in öncülüğünde Narman Peribacaları ve Tortum Şelalesi’nde yapılan çevre düzenleme çalışmaları ve sosyal tesislerin Türkiye ve Erzurum’un tanıtımına büyük katkılar sunacağına dikkat çekerek, bölgenin uluslararası turizm değerini artıracağını belirten EkoAvrasya Başkanı Hikmet Eren, yapılan çalışmaların onlarca yıllık ihmali sonlandırmasının mutluluk verici olduğunu ifade etti.

Eren yaptığı açıklamasında; “2023 Türkiye vizyonuna katkı sunmak üzere uluslararası alanda ülkemizin tanıtımına yönelik çalışmalarımızı aralıksız devam ettiriyoruz. Türkiye’nin Kafkaslara açılan en önemli kapılarından biri Erzurum vilayetidir. Kültür, eğitim, medeniyet açısından tarihi kökleri güçlü olan Erzurum tabiat varlıklarıyla da ciddi bir turizm potansiyeline sahiptir. Şehrin bu noktada en önemli doğal zenginliklerinde ikisi de Narman peribacaları ve Tortum Şelalesidir. Erzurum valisi Okay Memiş’in bu bağlamda yapmış olduğu çalışmaları takdirle karşılıyor ve sürece katkı sunma adına da inisiyatif üstleneceğimizi özellikle belirtmek istiyorum. Önümüzdeki aylar içerisinde, ülkemizde bulunan yabancı misyon şeflerini aileleriyle birlikte Erzurum’da misafir etmeyi düşünüyoruz.” dedi.