YEREL
Giriş Tarihi : 04-04-2020 17:53   Güncelleme : 04-04-2020 18:45

Son dakika Tekirdağ'da toplu ulaşıma yasak geldi!

Yeni tip koronavirüs önlemleri kapsamında Tekirdağ Valiliği'ndan son dakika bir yasak haberi duyuruldu. Buna göre; ilçeler ve mahalleler arası toplu ulaşımın, pazar alışverişinin yapıldığı günler haricinde 15 gün durduruldu.

Son dakika Tekirdağ'da toplu ulaşıma yasak geldi!

Son dakika haberi: Tekirdağ'da tüm toplu taşıma araçlarının kullanıma 15 gün yasak geldi. Kararı Vali Aziz Yıldırım duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Vali Aziz Yıldırım başkanlığında toplanan İl Pandemi Kurulu tarafından, corona virüs salgınını engelleyerek vatandaşların hayatını korumaya yönelik Cumhurbaşkanlığı ve ilgili Bakanlıkların talimatları doğrultusunda yeni kararlar alındı.Bu kapsamda Tekirdağ il sınırlarından kara, hava, deniz ve demir yolu ile yapılacak tüm giriş çıkışlar 15 gün durduruldu.Geçişlerine izin verilen ticari yük taşıyıcıları, Tekirdağ'da zorunlu dinlenme süreleri hariç hiçbir şekilde duraklama ya da konaklama yapamayacak.Çalışma hayatı içerisinde yer alan yönetici, çalışan ya da iş yeri sahiplerinin ikamet ve iş yerlerinin farklı illerde bulunması durumunda, iller arasındaki giriş çıkışları bu durumu ispatlayan belgeleri ibraz etmek şartı ve mülki idare amirlerinin yazılı izni ile yapılabilecek.Tekirdağ'da 1 Ocak 2000 tarihinden sonra doğmuş olanların sokağa çıkmaları da geçici olarak yasaklandı.