GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-05-2021 21:14   Güncelleme : 10-05-2021 21:27

İsrail polisinin Mescid-i Aksa'daki müdahalesine Kılıçer'den sert tepki!

İşgal altındaki Doğu Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’da, fanatik Yahudilerin baskınını önlemek için nöbet tutan Filistinlilere İsrail Polisinin saldırısına, Yeniden Refah Partisi Horasan İlçe Başkanı Medeni Kılıçer'in açıklaması sert oldu.

İsrail polisinin Mescid-i Aksa'daki müdahalesine Kılıçer'den sert tepki!

Yeniden Refah Partisi Horasan İlçe Başkanı Medeni Kılıçer yaptığı açıklamada ;"Kudüs tüm islam coğrafyasının kırmızı çizgisidir. İşgalci İsrail Devleti saldırılarına derhal son vermelidir. İsrail'de Filistin halkına yönelik baskı ve saldırıları kınıyorum. İsrail devletinin saldırılarına derhal son vermesi gerekli. İsrail işgal ettiği Doğu Kudüs’ten ve diğer bölgelerden derhal çekilmelidir. İşgalci ve saldırgan İsrail Devletini destekleyerek cesaretlendiren başta ABD olmak üzere emperyalist devletler, desteklerini durdurmalıdır." dedi.

İsrail'in İslam coğrafyasının sabrını daha fazla zorlamaması gerektiğini belirten Kılıçer; "Bildiğiniz üzere, Siyonistlerin Doğu Kudüs’ün işgal yıl dönümü olan 9-10 Mayıs provokatif “Kudüs Birliği Günü” bahanesiyle Doğu Kudüs sokaklarında gösteriler yapması, Mescid-i Aksa’ya toplu baskın çağrıları yapması ve Filistin halkını tehdit etmesi siyasi ortamı yeniden gerdi.

Filistin halkı bu baskı ve tehditlere tepki gösterdi. Mescid-i Aksa’nın basılması tehdidine karşı nöbet başlattı. İsrail polisi ise, Siyonist saldırganlara karşı tedbir alacağına, onları durdurmaya çalışacağına, 7 Mayıs’ta teravih namazı sırasında Mescid-i Aksa’daki cemaate ses bombaları ve plastik mermiyle Filistinlilere saldırdı. Bu tam anlamıyla devlet terörüdür. İsrail'in bu tutumundan bir an önce vazgeçmesi gerekiyor"dedi.