KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 02-06-2021 17:43   Güncelleme : 03-06-2021 03:13

Murat Balkuş'un kaleminden, muhteşem bir Erzurum dizisi yayın hayatına başlıyor.

Erzurum'un son kültür elçisi, sanatçı Murat Balkuş ve ekibi, Erzurum kültürünün mizah çerçevesinde harmanlanmış muhteşem senaryosu ile Youtube üzerinden izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Murat Balkuş'un kaleminden, muhteşem bir Erzurum dizisi yayın hayatına başlıyor.

Senaryosunu Murat Balkuş'un yazdığı, Yapımcılığını Selçuk Sözen'in, yönetmenliğini de Onur Samay'ın üstlendiği internet dizisi 'DAYI', geçtiğimiz ay yayınlanan pilot bölümünün ardından, 1. bölümüyle izleyici karşısına çıkmaya gün sayıyor. 

Baş rollerinde Murat Balkuş'un olduğu DAYI dizisi; İbrahim Taner Kuri, Alpaslan Aktaş, Mehmet Melih Salcan ve Çiğdem Kamir'in de içerisinde bulunduğu iddialı bir ekiple yayın hayatına başladı. 

Erzurum kültürünü mizah çerçevesinde işleyen Dayı dizisinde yapımcı Selçuk Sözen, uzun zamandır Erzurum'un önemli bir eksiğini tamamlama yolunda ilk adımı attı.

Bir kabadayının hayatının işlendiği dizide, gurbetteki Erzurumluların bir sığınağı olan Dayı karakteri ve yaşanılanlar; izlerken hem güldürüyor hem düşündürüp geçmişe özlem aşılıyor.

Gelecekte Erzurumlu nesillerin de kültür elçiliğini yapacağı düşünülen DAYI dizisi, şimdiden sosyal medyada dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

İzleyiciler; tanıtım videoları, pilot bölümü ve jenerikleri on binlerce izlenen dizinin, 4 Haziran Cuma günü 21:00'da yayınlanacak olan bölümünü merakla beklediklerini belirtiyorlar.