Erzurum Haber, Güncel Erzurum Haberler,  guncel25.com
HV
22 MAYIS Pazar 01:01
Advert

Memleket Partisi Erzurum'da Büyük Hayal Kırığı Yaşadı

İl ve İlçe Teşkilatlarının, olması gereken toplam üye sayısının onda biri kadar bile hazirun bulunmayan mitingde, Memleket Partisi Erzurum'da sınıfta kaldığını tescilledi.

SİYASET
Giriş Tarihi : 24-06-2021 16:14   Güncelleme : 25-06-2021 03:18
Memleket Partisi Erzurum'da Büyük Hayal Kırığı Yaşadı

Erzurum İl Başkanlığı açılışını yapmak için Erzurum’a gelen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, karşılaştığı görüntü karşısında şaşkınlığını gizleyemedi.

Büyükşehir Belediyesi’nin tahsis ettiği otoparkta miting düzenleyen il başkanlığı, ardı ardına skandallara imza attı.  50 araçlık otoparkta, toplamda 200 kişiyi bulmayan kalabalığa seslenen parti genel başkanının yüz ifadesinden, yaşadığı hayal kırıklığı net bir şekilde gözlemlendi.

 

Miting alanında bulunanlara seslenen İnce; “Göreceksiniz, Erzurum’dan milletvekili çıkaracağız. O başarı olacak. Çıkaramazsak başarısızlığı kabul ediyorum ama 40 yıldır milletvekili çıkaramayanlara da selam gönderiyorum” diye konuşmasını sürdürürken, toplanan kalabalık, Parti Genel Başkanı İnce’yi dinlemeyi bırakmış, miting alanında kurulan ocakta cağ kebabı için kavga ediyordu.

Parti İl başkanlığının hazırlık aşamasında da sınıfta kaldığı, miting günü kendini gösterdi. Memleket Partisi Genel Başkanı’nın Erzurum’a geleceğinden insanların son anda haberdar olduğu gözlemlenen organizasyonda, miting öncesi şehirde billboard, reklam ve tanıtım çalışmalarının yapılmaması, bütün siyasi çevrelerden eleştirileri İl başkanı Serhat Can Eş’e çevirdi.

Edinilen bilgilere göre; mitingden hemen sonra şehri terk etmek isteyen Memleket Partisi Genel Başkanı İnce ile İl Başkanı Eş arasında kısa süreli bir tartışma yaşandı. İl Başkanı Eş’in ısrarları üzerine Genel Başkan İnce, biraz daha kalıp esnaf ziyaretinde bulunmak üzere ikna edildi.

Memleket Partisi Genel Başkanı esnaf ziyaretlerinin ardından, partililer tarafından uğurlandı.

AdminAdmin

YORUMLAR