GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-09-2021 13:44   Güncelleme : 10-09-2021 14:22

Eğerti Mahallesi Sakinlerinin Köprü İsyanı

Erzurum'un Aziziye İlçesine bağlı Eğerti mahallesinde yaşayan çiftçiler, arazilerinden hasat ettikleri ürünleri getirebilmek için her gün can pazarı yaşıyor.

Eğerti Mahallesi Sakinlerinin Köprü İsyanı

Eğerti mahallesinde yaşayan vatandaşlar, haber merkezimize bir video ulaştırarak, her gün yaşadıkları can pazarını gözler önüne serdi.

ALLAH RIZASI İÇİN SESİMİZİ DUYSUNLAR!

Hasat ettikleri ürünleri araziden köye getirebilmek için çoruh nehrini geçmek zorunda olduklarını belirten vatandaş; "Araziden otlarımızı getirebilmek için bu nehri geçmemiz gerekiyor. Araçla geçebileceğimiz bir köprü yok. Mecburen traktörlerle nehri geçmemiz gerekiyor. Çektiğimiz görüntüde görüyorsunuz. Burada illa birileri ölmesi mi gerekiyor? Nerede devletimiz? Seçim zamanı türlü vaatler veriliyor. Oy da veriyoruz. Araştırsınlar. Bu köy kime, ne kadar oy vermiş? Biz gereken desteği veriyoruz. Devletimize vergimizi de veriyoruz. Ama bir köprü yaptıramadık. Buradan sayın Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Aziziye Belediye Başkanımıza sesleniyoruz. Allah rızası için sesimizi duysunlar. Çoruh nehri bizden birilerini almadan, bir köprü yapsınlar."dedi.

HABERİN VİDEOSU;