Erzurum Haber, Güncel Erzurum Haberler,  guncel25.com
HV
24 MAYIS Salı 03:43
Advert

Başkan Sekmen Yağız Medya'nın konuğuydu

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen dün akşam 19:30'da yayınlanan Er Meydanı programında araştırmacı gazeteci Zarif Yıldız ve gazeteci Orhan Bozkurt'un sorularını cevapladı.

SİYASET
Giriş Tarihi : 10-11-2021 13:03   Güncelleme : 10-11-2021 13:30
Başkan Sekmen Yağız Medya'nın konuğuydu

Araştırmacı gazeteci Zarif Yıldız'ın sunduğu Er Meydanı programına konuşan Sekmen Başarısının sırrının işini severek yapmak olduğunu söyledi."Yaptığınız işi severek yapmazsanız başarısızlığı bekleyin. Oturduğumuz koltuk bizim değil Milletindir. Bizim tek amacımız hizmettir.Biz bu hizmetleri en büyük şevkle yapmaya devam edeceğiz. Hedefimiz yaptığımız işi günübirlik değil kalıcı olarak yapmaktır" dedi.

Gazeteci Orhan Bozkurt'un Erzurum'daki sıkıntılı bina sorusuna Sekmen;Ömrünü tamamlamış binaların dönüşümüyle ilgili gerekli planlama ve düzenlemelerini yaptık.Şehrimiz deprem bölgesi, bunun tedbirini almak her vatandaşımızın boynunun borcudur şeklinde cevap verdi.


Belediyemizin ekonomik gücü , yatırımı şehrimizi çekip çevirmeye yetiyor mu,borcumuz var mı?
Elbette ki borcumuz var ama bu borcumuz çevrilebilir bir borç.Dönüşüm yapacağınız yerde kamulaştırma yapılmalı.Biz vatandaşlarımıza seçenekler sunuyoruz.İstedikleri şekilde hareket edebilirler.2023'ün sonunda yepyeni semtler olmuş olacak.Yaptığımız yatırımlarla gelirler elde edeceğiz.Bir yandan borçları kapatıp diğer yandan şehrimizi güzelleştirmeye devam edeceğiz.Bunlar tabiki  zaman alacak ama sonunda olacak.

Erzurum'daki işsizlik sorunu aşmak için neler yapılıyor?
En büyük arzularımdan biri bu şehre üretim ve yatırım yeri sunmak.Yatırımcılarımız hazır. Açacağımız firmalarla birlikte vatandaşlarımız iş imkanı bulmuş olacak. Bu şehirde ben çalışmak istiyorum diyen hiçbir evladınızı mahcup etmeyeceğiz.Temel hedefimiz üretim ve istihdam.

Erzurumspor Altyapısı ile ilgili projeleriniz nelerdir?
Altyapısı olmayan takımlar ne kadar başarılı olursa olsun neticeye gidemiyor,kalıcı olamıyor.Erzurum gibi taşra takımları mutlaka altyapıya önem vermeli. Altyapıdan yetişen gençleri A takıma katarak başarıya ulaşmalı.Bilimsel bazda bu işi yürütebilecek kişilerle çalışacağız.Yetişen gençler yeterince fırsat bulamıyor bunun için Bayburtspor , Elazığspor,Ağrıspor gibi kulüplerde bu gençler pişecek ve takımımıza daha faydalı olacaklar.


Programda  izleyicilerin sorularına da cevap veren Sekmen Erzurum ile ilgili birçok proje ve yatırım yapacaklarını ve Erzurum'u daha güzel bir hale getireceklerini belirtti.

AdminAdmin

YORUMLAR