GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-04-2020 23:59   Güncelleme : 27-04-2020 00:07

Başkan Kara'dan Erdoğan'a Gönderme!

Gelecek Partisi Erzurum İl Başkanı Zinnur Kara, yaptığı sosyal medya paylaşımı ile AK Parti ve Erdoğan’a gönderme yaparken, ülkeyi geleceğe taşıyacak birlikteliğin Gelecek Partisi ile şekilleneceğinin vurgusunu yaptı.

Başkan Kara'dan Erdoğan'a Gönderme!

Geçtiğimiz günlerde Gelecek Partisi İl Yönetim Kurulunu oluşturarak Erzurum Valiliğine bildiren ve siyasi alanda çalışmalara başlayan Gelecek Partisi Erzurum İl Başkanı Zinnur Kara, yaptığı sosyal medya paylaşımı ile AK Parti ve Erdoğan’a gönderme yaparken, ülkeyi geleceğe taşıyacak birlikteliğin Gelecek Partisi ile şekilleneceğini belirtti.

Yaptığı paylaşımda AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, 28 Şubat post modern darbesi sonrası yola çıktığı yol arkadaşlarının büyük çoğunluğu ile yollarını ayırdığının vurgusunu özellikle yapan Başkan Kara, verdiği yeni gemi ve yeni kaptan örneği ile siyasi anlamda ilk net açıklamasını yapmış oldu.

İşte Gelecek Partisi Erzurum İl Başkanı Mustafa Zinnur Kara’nın o sosyal medya paylaşımı.

‘GELECEK’İN GEMİSİ

28 Şubat sürecinin demokrasiyi, insan haklarını ve milli ekonomiyi bir silindir gibi ezip geçtiği vakitler, dönemin mağrur cunta ekibi toplumsal mühendislik yapmaya soyunmuşlardı.

Bu mühendisliklerinin 1000 yıl yaşayacağı inancındaydılar. Kurdukları suni hükümetler ülke gerçeklerinden uzak bir anlayışla ve vasilerinin talimatıyla ülkeyi ancak 2002 yılına kadar yönetebildiler.

Bu sürede ülkenin yeraltı ve yerüstü kaynakları talan edilmiş ülke yangın yerine çevrilmişti. 2002 yılında Anadolu insanının irfanıyla bir gemi inşa edildi.

Bu gemi kaptanı, demokrasi, özgürlük adalet insan hakları, refah huzur, Avrupa birliği diyordu. Bu yüce değerleri işiten çoğu insan sorgusuz sualsiz gemide yerini alıyordu.

Gemi kaptanı mürettebatı ile istişare neticesi program yapıp yol alıyordu. Herkes mutluydu, görece huzur ve refah ve özgürlük iklimi oluşmuştu.

Bir süre sonra gemi kaptanı başarının sadece kendisinden sadır olduğunu düşünmeye başladı. Artık mürettebatın ne düşündüğünün önemi yoktu kaptan için.

Kaptan kifayetsiz muhterisler tarafından kendisine atfedilen tanrısal vasıflara dahi ses çıkaramayacak kibire gark olmuştu. Gemi rotasını kaybettiği gibi artık su da alıyordu. Kaptanı ikaz eden samimi mürettebat teker teker indiriliyor yerlerine her limandan kimlikleri bilinmeyen farklı insanlar alınıyordu. Bu gemi Artık yürüyemez olmuştu.

Kaptan onarımı kabul etmediği gibi önerisi olanları da hainlikle itham ediyordu. İşte bu durum karşısında bir grup memleket sevdalısı yeni bir gemi inşasına girişti. Bu geminin elbette bir kaptanı vardı, fakat kaptan seyrüsefer tecrübesi ve entelektüel derinliği yüksek biri olduğundan, hiç gurur yapmadan hem mürettebatın hem de yolcularının bilgi ve deneyiminden istifadeyi şiar edinmişti. Geminin rotası, demokrasi, akıl bilim özgürlük, kardeşlik, adalet, eşitlik ve çoğulculuk üzerine kurgulanmıştı. Bu geminin yükü çok ağırdı Zira; yükü İNSANDI.

Anlayışa göre insan eşref-i mahlukattı. Bu gemi geleceğe yönelik çağdaş projeksiyon, vizyon sahibi inançlı insanların gemisiydi. Bu geminin adı

GELECEK PARTİSİYDİ VE KAPTANI AHMET HOCA LAKAPLI AHMET DAVUTOĞLU’ İdi

Av. M. Zinnur Kara

Gelecek Partisi Erzurum İl Başkanı