KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 14-12-2021 23:04   Güncelleme : 14-12-2021 23:04

Şehr-i Söz Dergisi’nin yeni sayısı çıktı

Erzurum'dan ülke geneline yayılarak geniş kitlelere yayılan ‘ Şehri Söz’ adlı Aktüel Sanat ve Analiz Dergisi’nin 4.Sayısı çıktı.

Şehr-i Söz Dergisi’nin yeni sayısı çıktı

Türkiye’nin Yedi bölgesinde satış noktalarının olduğunu söyleyen Dergi’nin Koordinatörü Sercan Çetin çalışma ekibiyle bu gidişatı sürdürmeye kararlı olduklarına dikkat çekti. 
Türkiye’nin kent kültürünü, sanatını, müzelerini,tarım ve hayvancılığını, sanayisini, insanlarını ve bir şehri şehir yapan tüm değerlerini okurlarına sunmaya çalıştıklarını ifade eden Çetin,  şunları söyledi:’’Sadece güncel konuların değil, geçmişten bugüne ortaya konulan değerleri, okurlarımızın  aynı tazelikte okuması için makale ve konulara yer ayırdık.
Konu dağılımını değerlendiren okurlarımız olumlu görüşlerini belirtirken tasarım konusunda düzenleme yapmamız gerektiğine vurgu yaptılar.Ama genel anlamda okurlarımız dergimizin masaüstlerini süslemekten ziyade okunan bir dergi olduğunu samimiyetle ifade ettiler.
Her ne kadar işin içine girince borcun ağır olduğunu görsek bile gerek çalışma azmi gerekse istikrarlı yol alışımız bizi geri çevirmedi.
Bu gidişatı sürdürmeye kararlıyız.Bu sayımızda vefa borcumuzu ödemeye çalıştığımız Erzurum başta olmak üzere tüm bölgelerle ilgili özgün içerikler hazırladık.Görselliği yansıttığımız dergimizin içeriği dolu dolu.Türkiye’nin kent kültürünü, sanatını, müzelerini,tarım ve hayvancılığını, sanayisini, insanlarını ve bir şehri şehir yapan tüm değerlerini işlemeye çalıştık.Sadece güncel konuların değil, geçmişten bugüne ortaya konulan değerleri, sizlerin aynı tazelikte okuması için makale ve konulara yer ayırdık.
Bugüne kadarki yaşamlarında, mesleki faaliyetleriyle çevresini değiştirecek kadar kentimize katkı sağlamış kalem ehli insanların yazılarına yer verdik. Öte yandan dergimizin tanıtımını daha fazla yapmak için ülkemizin dört bir bölgesinde satış noktaları ile iletişim kurduk. 7 Şehir’de anlaşma sağladığımız yayınevlerine artık dergimizi ulaştırmaya başladık.
Gösterilen ilgi ve teveccühten dolayı herkese  teşekkür ediyoruz.’’ İfadelerine yer verdi.