YEREL
Giriş Tarihi : 05-05-2020 18:09   Güncelleme : 05-05-2020 18:09

Başkan Sunar; "PALTİM, bizim hizmet ufkumuzu ifade eder."

Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar, İnstagram üzerinden gençlerle buluştu. Eğitimci Yavuz Demir’in moderatörlüğünde gerçekleştirilen gençlik buluşmalarının canlı yayın konuğu olan Başkan Sunar, gençlerle tecrübelerini paylaştı, Koronavirüs ile mücadelede Palandöken Belediyesi olarak yürüttükleri çalışmaları aktardı. Verdiği hizmetlerle sık sık ülke gündemine taşınan, kısa adı PALTİM olan Palandöken Belediyesi Toplum İletişim Merkezi’ne dair ise Başkan Sunar, “Süreçte iyilik hareketine dönüştürdüğümüz PALTİM, bizim hizmet ufkumuzu ifade eder” dedi

Başkan Sunar;

“38 BİN 559 MEKÂNDA DEZENFEKTE YAPTIK”
Koronavirüs ile mücadele kapsamında yürüttükleri çalışmaları hakkında bir sunum yapan Başkan Sunar, ilçede dezenfekte yapılmayan ortak yaşam alanının kalmadığını belirtti. Başkan Sunar, “Covid 19 süreciyle beraber, temizlik ve dezenfekte üzerine yoğunlaştık. Bunu önceden kestiren belediyelerden bir tanesiyiz. Tedarik henüz zorlaşmadan dezenfekte maddesi için ciddi girişimlerde bulunduk. Dezenfekte maddesinin temini ile beraber, kamu kurumları, camiler ve okullarımızın tamamı, apartmanlarımızın ortak kullanım alanları, müstakil evlerin bahçeleri, ticari ve hususi araçlar dezenfekte edildi. Yaklaşık 2 bine yakın araçta dezenfekte çalışması gerçekleştirdik. Palandökenlilere her biri 1 litre olan 2 bin 542 adet el dezenfektanı dağıttık. Toplamda 38 bin 559 mekanda dezenfekte çalışması kaydettik. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, Palandöken Belediyesi Koronavirüs illetini daha ilk günlerinde ciddiye aldı ve tedbirleri ivedi bir şekilde hayata geçirdi.” diye konuştu.

 

PALTİM’İN FAALİYETLERİNİ GENÇLERLE PAYLAŞTI
İlçe sakinlerinin takdir ve duasını kazanan PALTİM’in faaliyetlerini de gençlerle paylaşan Başkan Sunar, “Palandöken Belediyesinin kurmuş olduğu PALTİM, daha öncelerden belediyelerde kurulan AK masanın,  toplum iletişim merkezi olarak genişletilmiş halidir. PALTİM, kurulmuş olduğu günden bugüne önemli işlere imza attı. Yapılan faaliyetlerimiz; Ak masa ve sosyal belediyecilik anlayışı üzerine hemhal olarak farklı bir boyut kazandı. Toplumla iletişim içerisinde olan, temelde ihtiyaç ne ise ona cevap vermek için hızlı hareket eden bir anlayış benimsendi. Bu anlayış çerçevesinde, henüz 65 yaş üstü yasağı yokken, vefa grupları da henüz kurulmamışken PALTİM faaliyete geçti ve ilçemize yönelik bir kampanya başlattı. Türkiye’de bu meyanda hızlı hareket eden belediyelerden biri olduk. Covid 19 sürecinin başladığı gün  ‘’Siz arayın, ihtiyaçlarınızı bir getirelim’’ anlayışıyla yola çıkan birkaç belediye vardı. Palandöken Belediyesi de bunlardan biri olmanın gururu içindedir. PALTİM o günden itibaren, yaşlılarımızın market, ilaç ihtiyaçlarına hizmet etti, maaşlarını evlerine taşıdı. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, vefa gruplarının oluşturulmasıyla birlikte, Vefa gruplarıyla beraber faaliyetlerini yürüttü, yürütmeye devam ediyor. PALTİM ekibimiz Ramazan ayının gelmesiyle birlikte ayın manasına uygun hizmetlere imza atıyor. Ekibimiz İhtiyaç sahibi aileleri belirledikten sonra gıda desteğinde bulunuyor. Şu ana kadar 20 bini aşkın ilçe sakinimize cevap verdi, 2 bin 804 aileye gıda yardımında bulunuldu. Sıcak yemek dağıtımımız da devam ediyor.” değerlendirmesini yaptı.