Erzurum Haber, Güncel Erzurum Haberler,  guncel25.com
HV
24 MAYIS Salı 08:11
Advert

Memleket Partisi Palandöken İlçe Başkanı Davut Uyumaz Gazeteci Zarif Yıldız'ın Konuğu oldu.

Memleket Partisi Palandöken İlçe Başkanı Davut Uyumaz, ‘Baş Köşe’ programında Güncel25 Medya Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Zarif Yıldız’ın konuğu oldu.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-03-2022 16:34   Güncelleme : 27-03-2022 18:13
Memleket Partisi Palandöken İlçe Başkanı Davut Uyumaz Gazeteci Zarif Yıldız'ın Konuğu oldu.

Katıldığı programda parti çalışmalarının yanı sıra, ilçe başkanlığını yürüttüğü Palandöken ilçesinin de sorunlarına değinen Uyumaz, gözlemlediği sorunların çözümü noktasında yetkililere seslendi.

UYUMAZ; “MEMLEKET PARTİSİ ERZURUM’DA ÇOK İYİ GİDİYOR”

Erzurum siyaseti noktasında da fikirlerini beyan eden başkan Uyumaz; “Erzurum’da seçmenin çoğu kararsız. Kime oy vereceklerini bilmiyorlar. Kafaları karmakarışık. Biliyorsunuz 6 parti birleşti. Bizim kimseyle bir ortaklığımız yok. Biz tek başımıza devam eden bir partiyiz. Bu sebeple kararsız seçmenlerin bir çoğu, bizim partimizde yer almayı düşünüyor. Bizler de cani gönülden siyaset yapmayı ve insanları partimize kazandırmayı hedefliyoruz. İnsanların gönüllerine nasıl hitap edeceğimizi düşünüyoruz. Şunu söylemeliyim, Erzurum’da Memleket Partisi çok iyi bir şekilde gidiyor.” dedi.

UYUMAZ; “ALGI OPERASYONU YAPIYORLAR!”

Erzurum’da yakın zamanda diğer partilerin açıkladığı üye katılımlarının bir algı operasyonu olduğunu belirten Uyumaz; “Diğer partiler abartıyorlar. Algı yapıyorlar. Biz Memleket Partisi olarak vatandaşın karşısına çıktığımız zaman, “Muharrem İnce’yi nasıl biliyorsunuz?” diye sorduğumuz zaman, Muharrem İnce’nin ismini duyduğu zaman bize kucak açıyorlar. Erzurumlu seçmenler Muharrem İnce ismine bir sempati duyuyor.” dedi.

UYUMAZ; “BİZ KİMSEYİ HABERSİZ, KİMLİK ÜZERİNDEN ÜYE YAPMIYORUZ!”

Yaptıkları ziyaretlerde çoğu vatandaşın kendilerinin üye olmak istediğini belirten Uyumaz; “Vatandaşlar kendi isteğiyle üye formlarını dolduruyorlar. Biz kimsenin kimliğini alarak habersiz veya telefonda bir bağlantıyla üye yapmıyoruz. Biz insanların kapısını tek tek çalarak üye çalışmalarımızı yapıyoruz. İnsanların Muharrem İnce’ye karşı bir sempatisi var. Neden? Çünkü Muharrem İnce’nin pırıl pırıl bir siyasi geçmişi var. İnsanlarımızın gönlüne kimse kolay kolay taht kuramaz. Bu sebeple de Memleket Partisi Erzurum’da her geçen gün gittikçe büyüyor.” dedi.

UYUMAZ; “BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇALIŞIYOR, PALANDÖKEN BELEDİYESİ ÇALIŞMIYOR!”

Palandöken İlçesinde hizmet konusunda eksiklikler olduğunu belirten Uyumaz; “Bizim yollarda sıkıntılarımız var. Eskiden şöyle bir şey vardı. Bizim yollarımız bozulduğu zaman, yetkililer bozuk olan yolu kapatır, diğer yoldan akışı sağlar ve bozuk olan yolu yapardı. Yıldızkent’te, Yenişehir’de, Cumhuriyet Caddesi’nde yollar kötü durumda. Tamam, kış memleketiyiz. Tuzlama yapılıyor ve bu da asfalta zarar veriyor olabilir. Ama bu yapılamayacağı anlamına gelmiyor. Bu yollar yapılabilir. Devletin imkanları var. Bu imkanları yetkililerin kullanması lazım.” dedi.

UYUMAZ; “5 ÜLKE, 9 ŞEHRİN YOLU ERZURUM’DAN GEÇİYOR”

Erzurum’un 5 ülke, 9 şehrin geçiş güzergahında olduğunu belirten Uyumaz; “Bizim şehrimiz bir geçiş noktası. Güzergah olarak, çok stratejik bir konumda. Şehrimize neden hizmet vermiyorsunuz? Özellikle şehrin yolları itina ile yapılmalı.” dedi.

UYUMAZ; “MAKSUT EFENDİ MAHALLESİNİN DOĞALGAZ SORUNU BİR AN EVVEL ÇÖZÜLMELİDİR!”

Maksutefendi mahallesinde en büyük problemin Doğalgaz olduğunu belirten Memleket Partisi Palandöken İlçe Başkanı Uyumaz; “Yıl olmuş 2022. Erzurum’un Maksutefendi mahallesinde doğalgaz yok. İnsanlar elektirikle su ısıtarak banyo yapıyorlar. Düşünebiliyor musunuz? Ben üstüne basa basa soruyorum. Maksutefendi mahallesinin neden doğalgazı yok? Bunların çalışmalarını neden yapmıyoruz?” diyerek yetkilileri göreve çağırdı.

 

AdminAdmin

YORUMLAR