Erzurum Haber, Güncel Erzurum Haberler,  guncel25.com
HV
24 MAYIS Salı 08:03
Advert

Namaz Kılmaya Girdi, Hayatının Şokunu Yaşadı!

Özel Buhara Hastanesi'nde tedavi olmak için giden bir vatandaş, sırasının gelmesini beklerken namaz kılmak için girdiği mescitte gördüğü manzarayla, içinin sızladığını belirtti.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-04-2022 15:32
Namaz Kılmaya Girdi, Hayatının Şokunu Yaşadı!

Haber merkezimize ulaşarak çektiği resmi ileten vatandaş, geçtiğimiz günlerde tedavi olmak için gittiği hastanede namaz vaktinin girmesiyle birlikte mescide yöneldiğini fakat gördüğü manzara karşısında şok olduğunu belirtti. 

Vatandaş; "Milyonluk yatırım diye her yerde dillendirilen bu koca hastanenin mescidine girince içim burkuldu. Betonun üstüne öylesine bırakılmış bir karton parçasını seccade olarak koymuşlar. Ne bir halı, ne bir düzen. Mescit Allah'ın huzuruna durulan yerdir. Hiç mi insanlara ve inançlarına saygıları yok bunların? Parasını almaya gelince el üstünde tutulan insanların, biraz olsun inançlarına da saygılı olsunlar. Ben bu resmi bir tepki olarak size atıyorum. Lütfen bunu kamuoyuna duyurun. Rezil olsunlar diye değil, en azından güzel bir mescit yapsınlar. İnsanlar rahat ve huzurlu bir şekilde namazlarını kılabilsin. Ya da tamamen kaldırsınlar. Mescit yok diye bilsek, gider camide rahat rahat kılar insanlar." dedi.

 

AdminAdmin

YORUMLAR