Erzurum Haber, Güncel Erzurum Haberler,  guncel25.com
HV
24 MAYIS Salı 08:19
Advert

Kırkpınar; "Özgür basın vazgeçilmez önceliğimizdir"

İYİ Parti il başkanlığı, basına özel iftar programı düzenledi. İftar programı sonrası gazetecilerin sorularına yanıt veren İYİ Parti Erzurum İl Başkanı Melih Kırkpınar, çeşitli açıklamalarda bulundu.

SİYASET
Giriş Tarihi : 27-04-2022 10:22   Güncelleme : 27-04-2022 13:50
Kırkpınar;

Gündeme ve Ramazan Ay'ının önemine değinen Kırkpınar, "Bu mübarek günlerde paylaşmanın, bir olmanın, birlik olmanın hazzını en üst seviyelerde yaşıyoruz. Aziz milletimiz bu zor zamanları, milli ve manevi değerlere olan bağlılığı ile göğüsleyip sineye çekmekte. Bu milli ve manevi hislerimizi kullanmaktan çekinmeyen iktidar partisi, yurttaşın geldiği durumu kader olarak yansıtmaktan çekinmemektedir. Seçimlerden sonra sandıklar açılıp iktidar olduğumuz gün bu duruma dur diyecek ve güneşli güzel günlere hep birlikte merhaba diyeceğiz."

MEMLEKETİN ÇOK ÖNEMLİ İKİ PROBLEMİ VAR

Başkan Kırkpınar konuşmasının devamında memleketin önemli sorunlarından olan göç ve uyuşturucu konusu olduğunu belirterek; "Bu iki problem hayati önem arz etmektedir. Bildiğiniz üzere Büyükşehir yasası gereği bir şehrin büyükşehir sayılabilmesi için 750 bin nüfusa sahip olması gerekiyor. Fakat gelin görün ki, göç faktörü günümüzde çok etkili bir sorun. Bunun en kısa zamanda çözüme kavuşması gerekiyor. Ayrıca, gençliğimizin büyük bölümü uyuşturucu illetinin eline düşmüş. Öyle ki; aileler kötünün iyisini tercih edecek seviyeye gelmiş. Uyuşturucu ile mücadelede de etkili çözümler gerekiyor. Satanın kolunu bacağını kırmak meseleyi çözmüyor. Mühim olan hiç sattırmamak. O lanet maddeyi ülkeye hiç sokmamak gerekiyor. Bunu başarmalıyız." dedi.

ÖZGÜR BASIN VAZGEÇİLMEZ ÖNCELİĞİMİZDİR. 

Konuşmasının devamında İYİ Parti'nin basına ve fikir hürriyetine verdiği değeri anlatan Kırkpınar, “Özellikle siz değerli basın mensupları, ifade özgürlüğü üzerinden baskı oluşturan bu sisteme boyun eğmediğiniz için bu güzel günlerin en büyük emekçilersiniz. Sizlerin bu baskıya rağmen dik duruşunuz ve yurttaşın sesi olmaya devam etmeniz, tarihe altın harflerle yazılacaktır. İYİ Parti iktidarında, fikir ve basın özgürlüğünün üstünde ki tüm siyasi yaptırım ve baskılar kaldırılacaktır. Bu minvalde, bizleri kırmayıp davetimize teşrif ettiğiniz için siz değerli ve fikri hür basın emekçilerine teşekkür ederim.” diyerek sözlerini tamamladı.

AdminAdmin

YORUMLAR