Erzurum Haber, Güncel Erzurum Haberler,  guncel25.com
HV
24 MAYIS Salı 08:27
Advert

Memleket Partisi Erzurum İl Başkanı Serhat Can Eş'ten Ramazan Bayramı Mesajı

Tüm İslam âleminin Ramazan bayramını tebrik eden Memleket Partisi Erzurum İl Başkanı Serhat Can Eş, “Ramazan Bayramı’nı mazlumların, mahzunların ve tüm insanlığın huzuruna vesile kılmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi

SİYASET
Giriş Tarihi : 30-04-2022 17:53
Memleket Partisi Erzurum İl Başkanı Serhat Can Eş'ten Ramazan Bayramı Mesajı

Başkan Eş mesajında mazlumlara yardım etmenin öneminden bahsederek; "Bizler, dünyanın neresinde olursa olsun mahzun yetimlerin, mahcup yoksulların, yaralı gönüllerin ve bitap düşmüş yüreklerin umudu olan bir milletiz. Kardeşlerimize Ramazan’da uzattığımız yardım elimizi bayramda da, bayramdan sonra da devam ettirmenin gayreti içerisinde olalım.

Bizleri böylesi rahmet ikliminin sonunda müjdelediği bayrama ulaştıran yüce Rabbimize sonsuz hamdü senalar olsun. Cenab-ı Mevla, Ramazan’la yeniden canlanan kulluk şuurumuzu ilelebet daim ve diri eylesin.

Bayramlar, aynı inanç, aynı tarih ve aynı medeniyet mensuplarının müşterek sevinç ve coşku günleridir. Bayramlar, bizi biz yapan, yüreklerimizi bütünleştiren, kardeşliğimizi pekiştiren müstesna zamanlardır. Rabbimizin “Müminler, ancak kardeştir” diye buyuruyor.

Peygamber Efendimiz bir hadis-i şeriflerinde "Komşusu açken tok yatan bizden değildir" diye buyurmaktadır. Bütün bu düsturlar, müminler olarak birbirimizin dertlerini ve sevinçlerini paylaşmayı ve kardeşliğimizi pekiştirmeyi vazgeçilmez bir sorumluluk olarak bizlere yüklemektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin, yurtdışında yaşayan vatandaş ve soydaşlarımızın ve tüm İslam âleminin Ramazan Bayramı’nı en kalbi duygularımla tebrik ediyorum. Ramazan Bayramı’nı mazlumların, mahzunların ve tüm insanlığın huzuruna vesile kılmasını ve bizleri sağlık, afiyet ve güven içerisinde nice bayramlara eriştirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

AdminAdmin

YORUMLAR