GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-05-2020 17:54   Güncelleme : 12-05-2020 17:54

KORKULAN OLDU...

Bilindiği üzere ülkemizde korona virüs salgınının kontrol altına alınmasının ardından normalleşme adımları atılmaya başlamıştı. Bu kapsamda kuaför ve berberler yeniden faaliyete geçmesi 11 mayıs itibariyle başladı. Ancak korkulan oldu. Burdur'da korona virüse yakalandığı ortaya çıkan berber 150 kişiyle temas kurmuş.

KORKULAN OLDU...

BURDUR'un Bucak ilçesinde bir berberin yeni tip koronavirüs test sonucu pozitif çıkmasının ardından, hastanın temas ettiği kişiler de tespit edildi. Söz konusu berber 150 kişiyle temas kurmuş...

Testi pozitif çıktıBurdur Valiliğince, dün il genelindeki tüm berberlerde Kovid-19 testi gerçekleştirildi. Bu kapsamda Bucak ilçesine bağlı Kocaaliler beldesinde berberlik yapan A.T'nin test sonucu pozitif çıktı.Salgın hastalık ekibinin yaptığı çalışmada A.T'nin beldede aralarında tıraş ettiği vatandaşların da yer aldığı 150 kişiyle temasta bulunduğu belirlendi.Bucak Devlet Hastanesinde tedavisine devam edilen berber A.T'nin, genel sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.Hastalığın belde içinde yayılmasını ve başka yerleşim yerlerine taşınmasını önlemek amacıyla dün giriş ve çıkışları güvenlik şeridiyle kapatılan beldede, karantina süreci devam ediyor.150 kişi karantinaya alındı.Test sonucu pozitif çıkan berberle temas eden Belediye Başkanı Gökçe, Sönmez ve Bülbül'e de Kovid-19 testi yapılarak, evde karantinaya alındığı ve test sonuçlarının henüz çıkmadığı öğrenildi.