DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Zarif Yıldız
Zarif Yıldız
Giriş Tarihi : 16-01-2021 12:22
Güncelleme : 19-01-2021 17:06

Aklımda deli sorular...

Malumunuz, Çat Belediyesi başkan yardımcısı Mazhar Özdemir tarafından fitili ateşlenen tartışma, bir anda Erzurum’un ana gündemi oldu.

Öncelikle sayın Özdemir hakkında kısa bir bilgilendirmede bulunalım.

Mazhar Özdemir kimdir?

Uzun süre Palandöken Belediyesi’nde Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüş Mazhar Özdemir, Fen İşleri’nden Park ve Bahçelere, Çevre Koruma hizmetlerinden Yazı İşleri, Personel ve İmar yöneticiliklerine varıncaya kadar birçok alanda hizmet vermiş, son olarak da Arif Hikmet Kılıç döneminde Çat Belediyesi’nde başkan yardımcılığı görevine getirilmişti. Kılıç döneminin ardından Çat Belediyesine seçilen Melik Yaşar ile Ak Parti döneminde de başkan yardımcılığı görevine devam eden Özdemir, dün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarla Erzurum’da adından epey söz ettirdi.

Peki neydi yaptığı açıklama?

Özdemir’in sosyal medya hesabında uzun uzadıya yazdığı açıklamalardan sadece birine dikkat çekerek bir yaklaşımda bulunmak istiyorum.

Özetle, 7 milyonluk bir kamu zararından bahsediliyor…

Konunun bir hukuki süreç geçireceği aşikâr.

Bir gazeteci olarak ilk sorguladığım; sayın Özdemir'in geçmişinde bulunduğu görevleri göz önüne aldığımızda, yeni yetme bir bürokrat olmadığı, tecrübe sahibi olduğudur.

Velev ki iddia doğru ise, bu iddia edilen yolsuzluk yapıldığında sayın başkan Bodrum’da tatilde miymiş?

Bu iddia edilen, kamu zararı oluşturduğu beyan edilen konu, sayın Özdemir’in deyimiyle; “Hiçbir mevzuata uymadan yaptırılan yatırım” yapılırken, sayın başkan yardımcısı yurt dışında mıymış?

Hadi diyelim sayın Özdemir ironimizdeki gibi tatilde olsun.

Bu belediye derebeyliği mi?

Bugün vicdan muhasebesine yenik düşüp (!), iddia ettiği kamu zararını halka duyurması, geç kalınmış bir doğru diye isimlendirebiliriz belki.

Fakat, iddia edilen kamu zararı oluşmamışken, oluşma aşamasındayken, - özellikle altını çiziyorum – müdahale edilebilme fırsatı varken, neden bu vicdani sorumluluğu kendinde o zaman hissetmemiş de şimdi hissetmiş?

Daha kötüsü; eğer öyle bir durum söz konusu ise, ortada bir suç var ise, ve o gün susulmuş bugün konuşuluyor ise, zannımca sayın başkan yardımcısı da o suçun ortağıdır.

Zira; bir suça sessiz kalmak, o suça ortak olmaktır!

Ayrıca; hiç kusura bakmayın, onlarca meclis üyesi, Belediye başkan yardımcılar, birim amirleri, müdürleri ve personelleri olan bir ilçe belediyesinde, herkesin gözü önünde, hiçbir mevzuata uymadan bir iş yapılamaz.

En iyi deyimle, beni buna kimse inandıramaz!

Bu işte bir iş var der, geçerim.

Olay şu an çok sıcak.

Her kafadan bir ses çıkıyor doğal olarak.

Bu konuyu takip etmekle birlikte, Çat Belediye Başkanlığı Basın Yayın ve Halkla ilişkiler birimi, bu konuyla ilgili açıklamayı hafta içi yapacağı bilgisini bizlere ulaştırdı.

Bekleyip, doğrusunu görelim derim.

Acele ederek, ne belediyeyi ne de belediye başkanını yıpratmayalım derim..

Bir söz var;  Yaz var, kış var. Yapacak ne iş var?

Sabredelim ve seyredelim..

Sürç-i lisan ettiysem, affola…

 

 

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA