Esra Nur Şahin
Esra Nur Şahin

14-20 EYLÜL HAFTALIK BURÇ YORUMLARI

Herkese iyi haftalar diliyorum.

Oldukça etkin bir haftanın içerisindeyiz. 17 Eylül'de Başak burcunda Yeniay'ı ve birçok gezegen açılarının kesinleşmesini yaşayacağız. Haftanın hem oldukça sade, hem de oldukça çalkantılı iki farklı yönünü göreceğiz.

Bir noktada emeklerimizin karşılığını kusursuzca alacakken, bir noktada hırs,inatçılık ve abartıyla karşı karşıya kalabiliriz. Başak burcunda Yeniay ise bu durumlarda titizlikle iş halletmeye destek verecektir. İnce eleyip sık dokuma durumları, bu kez bizden zaman kaybettirmeden doğru konuma taşıyacaktır. Atılacak adımlarda daha özgüvenli hissedebilir ve konuların muhatapları kişiler üzerinde güçlü bir etki bırakabiliriz.

Tüm haftanın burçlar üzerinde etkisi: (Yükselen burcunuzu okumayı unutmayın.)

Koç:İnadınıza kapılmamak için kendinizi biraz fazla zorlamak zorunda kalabilirsiniz. Sert bir iletişim ve beden dilinin etkisinde bir hafta sizlerle. Çok acil olmadığı sürece yeni bir şeylere başlamak için ayın 22sini beklemenizi tavsiye ederim. Makul olanı görememekte ısrarcı davranabilir,aile içi huzuru istemsiz bozabilirsiniz. 

Boğa:Beklenmedik durum ve duygular karşısında daha sakin bir yaklaşım içerisinde bulunabilirsiniz,yararınıza olacaktır. Kendinizi ispat etme eğiliminde bulunabilir,kendinizden fazla taviz verebilirsiniz. Yeme alışkanlıklarınız üzerinde kararlar alabilirsiniz. Zayıflamak isteyenler için oldukça uygun bir zaman dilimi. 

İkizler:"Eski halimden eser yok şimdi" modunda takılabileceğiniz bir etki söz konusu. Değişken yapınıza rağmen, değişim konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Kendinizi mantıktan uzak tutmamaya zorlamalısınız. Düşünce gücünüzü adım atmaya odakladığınızda kendi elinizle şanslar oluşturabilirsiniz. 

Yengeç:Anaç yapınıza daha da anaçlık katacak ve sürpriz hamileliklerle karşılaşılacak etki söz konusu sizler için. Uzun zamandır istediğiniz ama bir türlü hayata geçmemiş düşüncelerin meyvesini yiyebilirsiniz. Şimdiye dek hayatınızda hiç bu kadar her şeyin dengede olmadığını fark edebilirsiniz. 

Aslan:Kibrinize yenik düşmemeye oldukça dikkat etmelisiniz. Benliğinizi tetikleyecek durumlarda görmezden gelmeye çalışmalı,yaptıklarınızla cevap vermelisiniz. Kafanızda soru işareti içeren her olay ve ortamda net sonuca ulaşabilirsiniz. Finans yönünden yüzünüzün güleceği etkiler söz konusu. 

Başak:Burcunuzda meydana gelecek Yeniay sizleri bu hafta daha görünür kılabilir. Takdir ve terfilerle karşılaşabilirsiniz. Yuva kurmak için de,var olan yuvanıza daha olumlu havalar oluşturmak için de makul bir zaman dilimindesiniz. Aile büyüklerinin sizlere daha fazla ihtiyaç duyması durumlarını yaşayabilirsiniz. 

Terazi:Hayattan ne istediğinizle alakalı sorgulamalar yaşayabilirsiniz. Bu dönemde vereceğiniz kararların devamlılığıyla ilgili fazlaca düşünebilirsiniz. Yönlendirmelere açık yapınız sizleri zorlayabilir. Çabaladığınız kadarının size geleceğini bilmeli,kendinize gerekli desteği yine siz sağlayabilirsiniz. Görünmez kazalarla karşılaşabilir,yardım ve hizmet etmek gibi durumların faydasını görebilirsiniz. 

Akrep:Bazı şeyleri bir çırpıda silebileceğiniz olaylar yaşayabilirsiniz. Sabrınızın sınandığını düşünebilir,fazla sitemkar havalarda bulunabilirsiniz. Bazı karışıklıkları kabul edip,elekten geçirdiğinizde eleğin üstünde kalacakları benimseyebilirsiniz. Sağlığınıza ilgili şüphe duyduğunuz durumları aksatmadan sonuca bağlamalısınız. Bulunduğunuz yerlerden belirli bir süre uzaklaşmak yararınıza olacaktır. 

Yay:Yenilikler sizleri bu hafta pek çok sefer bulabilir. Hem destek almak hem de destek vermek sizi oldukça etkin kılacaktır. Şüphe duyduğunuz konularda yargısız infaz yapmamalı,beklemelisiniz. Belirli kurallarınızı tekrar tekrar gözden geçirebilir,esnek bir yapıya daha yatkınlaşabilirsiniz. Gezgin ruhunuzun sizi hareketlendirdiğini hissedebilir,kültürel bir geziye çıkabilirsiniz. 

Oğlak:İş ve kariyer noktasında titizlikle yaklaştığınıza inandığınız durumlarda mutlak başarı yaşayabilirsiniz. Yaptığınız ortaklıklarda etkili kişi olabilirsiniz. Mevcut durumları daha öteye taşımak için uygun bir zaman dilimindesiniz. Kendinizi ve sağlığınızı ihmal etmemeli,ihmal ettiğinizi fark ettiğinizde gerekli önlemleri almaya dikkat etmelisiniz. 

Kova:İçinize atıp susmaya devam etmeyi seçtiğiniz olayların kendi içinizde gereksiz bir büyümeye itildiğini fark edebilirsiniz. Konuşmacı bir yapı sergilemeli,kırıcı olmaktan kaçınmalısınız. Haklı gördüklerinizin haksıza,haksız gördüklerinizin haklıya dönüşmesi söz konusu olabilir. Abartılı durumlar içerisinde frene basmayı kaçırmamalısınız. Aksi takdirde birçok sorunun peş peşe gelmesiyle karşılaşabilirsiniz. Suların durulmasından emin olmadan adım atmamaya dikkat etmeniz bu hafta lehinize olacaktır. 

Balık:Yeni fırsatlar ve sorumluluklarla karşılaşabilirsiniz. Kendinize uzak gördüğünüz durumları, daha benimsemiş hissedebilirsiniz. İlham kanallarınızın oldukça açık olduğu,üretkenliğinden yüksek başarı yakalayabileceğiniz etkiler söz konusu. İş ve arkadaş ortamında ufak pürüzler yaşayabilir,sessizce bir köşede kalmayı seçebilirsiniz. Maddi destek ve yeni imkanlar görebilirsiniz.